Po co tak właściwie nam antywirus?

person Posted By: Michał Śmigielski list In: Oprogramowanie On:

Po co tak właściwie nam antywirus?

 

Komputery to bardzo zaawansowane technicznie urządzenia. Wykonują one miliony operacji na sekundę, korzystając z nich często pobieramy różne pliki z Internetu. Aby zadbać o bezpieczeństwo naszego PC, potrzebujemy oprogramowania, które ochroni nas przed niechcianymi, szkodliwymi plikami na naszym dysku. Ciężko jednogłośnie wybrać najlepsze oprogramowanie antywirusowe dostępne na rynku. Porównamy więc sobie takie antywirusy jak:
Eset, Bitdefender, f-secure, avg, avast, Norton. 

 

ESET

 

Eset zapewni nam pełną ochronę przed wszelkiego rodzaju złośliwym oprogramowaniem takim jak: wirusy, programami szpiegującymi i zagrożeniami szyfrującymi ransomware. Zadba on również o bezpieczeństwo naszych płatności i przelewów w sieci. W dodatku zapewni on nam ochronę naszej domowej sieci. Możemy dzięki temu sprawdzać bezpieczeństwo podłączonych do routera urządzeń i zabezpieczyć się przed niepowołanym dostępem do naszej kamerki internetowej. 

 

Bitdefender

 

Bitdefender zabezpieczy nasz komputer przed każdego rodzaju oprogramowaniem złośliwym. Moduł antywłamaniowy programu Bitdefender pomoże nam w przypadku kradzieży naszego smartfonu, tabletu lub laptopa. Dzięki niemu szanse na odzyskanie skradzionego sprzętu diametralnie wzrosną. Korzysta on również z chmury, do której nasze urządzenia podłączane są automatycznie. Dzięki temu antywirus jest w stanie bardzo szybko reagować na każdy atak wymierzony w nasze urządzenia. W dodatku Bitdefender zadba również o bezpieczeństwo naszych wiadomości, wykrywa on nowy spam i blokuje złośliwego nadawcę.

 

F-secure

 

F- secure również zadba, aby na naszym dysku nie znajdowało się oprogramowanie, które może zaszkodzić naszemu systemowi. Program posiada skaner działający w tle. Aplikacja posiada również Firewall, który dostosowuje się automatycznie do wymaganego poziomu bezpieczeństwa. F-secure zadba również o nasze wiadomości, blokując spam. Zabezpieczy on naszą sieć Wi-Fi przed dostępem niepowołanych osób. Posiada on również kontrole rodzicielską, która umożliwia blokowanie dostępu do stron nieprzeznaczonych dla dzieci. F-secure pozwoli nam również wydłużyć żywotność baterii w naszym laptopie.

 

Avg 

 

Avg oczywiście również zadba o to, aby na naszym komputerze nie znajdowało się żadne złośliwe oprogramowanie. Program ten posiada również funkcje AVG TuneUP, która z jednego poziomu ekranu pozwoli nam przyśpieszyć nasz komputer. Usunie ona niepotrzebne pliki tym samym zwalniając miejsce na naszym dysku. Avg zadba również o naszą prywatność w sieci, oferując funkcję Secure VPN. Zabezpiecza to nas przed atakami hackerskimi na naszą sieć. W dodatku dzięki VPN otrzymujemy dostęp do ulubionych treści na całym świecie. Avg oferuje również swoje oprogramowanie dla urządzeń mobilnych.

 

 

Avast

 

Avast zabezpieczy nasz komputer przed niechcianym złośliwym oprogramowaniem. Avastoferuje również możliwość skanowania komputera podczas uruchamiania systemu. Program pozwala nam na analizę stron WWW i ochronę przed szkodliwymi skryptami. Avast posiada również moduł odpowiadający za bezpieczeństwo naszej domowej sieci Wi-Fi. Antywirus posiada również narzędzie o nazwie Smart Scan, które uruchamia po kolei wszystkie najważniejsze moduły programu. 

 

Norton

 

Norton jak wszystkie powyższe antywirusy również zadba, aby na naszym dysku nie znajdowało się oprogramowanie złośliwe. Program ten oferuje ochronę przeznaczoną dla graczy komputerowych. Norton posiada również siec VPN, która pomoże nam zadbać o naszą prywatność w sieci.  Dzięki Norton Secure VPN możemy w pełni bezpiecznie i prywatnie  wykonywać wszelkie operacje bankowe, sprawdzać pocztę e-mail i wiele innych.

Comments

No comment at this time!

Leave your comment

Niedziela Poniedziałek Wtorek Środa Czwartek Piątek Sobota Styczeń Luty Marzec Kwiecień Maj Czerwiec Lipiec Sierpień Wrzesień Październik Listopad Grudzień
  • Register

New Account Register

Already have an account?
Log in instead Lub Reset password